6 sposobów jak zaoszczędzić na prezentach świątecznych?

6 sposobów jak zaoszczędzić na prezentach świątecznych?

Opublikowane na 05/12/2016 przez | Comments Off on 6 sposobów jak zaoszczędzić na prezentach świątecznych?

Już niedługo rozpocznie się przedświąteczna gorączka. Grudzień to jeden z naszych ulubionych miesięcy w roku właśnie ze względu na świąteczną atmosferę. Niestety skutecznie mogą ją popsuć wydatki nie tylko na świąteczne potrawy, ale przede wszystkim na prezenty dla najbliższych. Najbardziej wtedy cierpią nasze domowe budżety. Mamy kilka porad jak nie nadwyrężyć w tym czasie portfela i sprawić, żeby jeszcze coś do niego wpadło.

1. Planowanie
Wszystkie większe wydatki lepiej jest wcześniej zaplanować. Tak samo jest z prezentami pod choinkę. Dobrze jest przygotować sobie listę osób i prezentów, którymi chcemy ich obdarować. Planując zakupy jest większe prawdopodobieństwo, że nie przekroczymy ustalonego budżetu.

2. Rozłożenie zakupów w czasie
Przecież Boże Narodzenie co roku ma tą samą datę, dlatego można się do niego przygotowywać przez… cały rok! Znając zainteresowania i upodobania naszych najbliższych przez cały rok możemy planować podarki łapiąc je na promocjach, czy wyprzedażach. Rozkładają zakupy w czasie uratujemy nasze grudniowe budżety i unikniemy gorączkowego poszukiwania pomysłów na kilka dni przez wigilią.

3. Zakupy przez Internet
Zdarza Wam się chodzić po centrum handlowym i kupić więcej niż zamierzaliście? No właśnie! Do tego dochodzą nerwy, tłumy, kolejki przy kasach, brak miejsc parkingowych, wydatki na paliwo i przede wszystkim czas. Robiąc zakupy w sklepach online kupujemy tylko to co potrzebne i unikamy spontanicznych zakupów. Nie rzadko cena w sklepie internetowym bywa też niższa niż oferowana w sklepie stacjonarnym.

4. Porównywanie cen
Dobry pomysł na prezent to już pół sukcesu. Teraz trzeba tylko znaleźć odpowiednią ofertę sklepu. Nawet ten sam produkt może mieć inną cenę w kilku różnych sklepach. Warto wtedy skorzystać z porównywarek cen. Można też poszukać tańszej wersji wybranego produktu. Niekoniecznie prezent musi być markowy.

unnamed-1

5. Obniżenie kosztów dostawy
Kupując w sklepach online zazwyczaj trzeba doliczyć koszty dostawy. Są na to jednak 3 rady. Po pierwsze możemy skorzystać z Dnia Darmowej Dostawy, który w tym roku przypada na 29 listopada. Robiąc zakupy w tym dniu w ponad 1300 sklepów internetowych nie zapłacimy za przesyłkę. Po drugie możemy zrobić większe zakupy żeby wartość zamówienia osiągnęła próg darmowej dostawy. Czasami warto dołożyć 1-2 produkty, żeby nie tracić pieniędzy na bezsensowny wydatek. Po trzecie możemy zaprosić znajomych do wspólnych zakupów. Oni też pewnie szykują świąteczne prezenty, więc kupując w tym samym sklepie dzielimy się kosztami dostawy.

6. Zwrot za zakupy, czyli cashback
Użytkownicy Cashbacklove.pl wiedzą, że można jednocześnie kupować i zarabiać. Planując świąteczne prezenty warto wybrać oferty sklepów dostępnych w serwisie i cieszyć się z zaoszczędzonych pieniędzy. Za zakupy online dostaniemy zwrot części wartości zamówienia, a tym samym obniżamy końcowy wydatek.
Skorzystaj z naszych wskazówek i ciesz się udanymi przedświątecznymi zakupami. Życzymy jak największych oszczędności!

Tagi: z