Postanowienia noworoczne, które uzdrowią Twój portfel

Postanowienia noworoczne, które uzdrowią Twój portfel

Opublikowane na 05/01/2017 przez | Comments Off on Postanowienia noworoczne, które uzdrowią Twój portfel

Z początkiem nowego roku lubimy wyznaczyć sobie różne postanowienia. Obok takich postanowień jak więcej aktywności fizycznej, zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, czy wyruszenie w podróż marzeń, warto wyznaczyć sobie także takie, związane z domowymi finansami. Warto w 2017 roku zmienić swoje życie na lepsze. Ale od czego zacząć?

  1. Przeanalizuj budżet domowy

Niestety większość z nas rzadko prowadzi domowe budżety. Jednak wiedza o tym, na co i ile wydajemy jest bardzo ważna. W końcu zależy nam na tym żeby dochody przewyższały nasze wydatki. Dlatego ważne jest żeby wyrobić w sobie nawyk zapisywania np. w specjalnych aplikacjach na telefon, poszczególnych kosztów. Dzięki takiej analizie będziemy mogli poszukać oszczędności np. ograniczając wydatki na rzeczy niepotrzebne.

Zachęcamy do sprawdzenia książki – “Finansowy Ninja” Michała Szafrańskiego. W Cashbacklove otrzymujesz 10 zł zwrotu za zakup tej książki.

SPRAWDŹ OFERTĘ

  1. Podpisz korzystniejsze umowy ze stałymi dostawcami

Bank zaczął pobierać dodatkowe prowizje za prowadzenie konta? Sąsiad za tą samą cenę ma szybszy internet? Płacisz za wysoki abonament za telefon? Oglądasz tylko 2 ulubione kanały telewizyjne mimo, że opłacasz ich 200? Sprawdź ile płacisz za swoje rachunki. Przeanalizuj oferty konkurencji i spróbuj wynegocjować niższe stawki u swoich dostawców. W ten sposób możesz zaoszczędzi kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Polecamy ofertę NJU Mobile, w której miesięczny abonament kosztuje Cię jedynie 9 zł, a od nas dostajesz 55 zł za podpisanie takiej umowy. Masz więc telefon przez pół roku za darmo!

SPRAWDŹ OFERTĘ

  1. Zarabianie na zakupach

Każdy z nas lubi kupować. W końcu po to zarabiamy, że móc sprawić sobie drobne przyjemności. Ale obok wydawania pieniędzy, można jednocześnie oszczędzać. Wystarczy być na bieżąco z ofertami i promocjami, dzięki którym możemy obniżyć wartość naszych zakupów w sklepach online. Nie zapominaj swoich zakupów zaczynać o strony Cashbacklove.pl dzięki czemu zawsze możesz liczyć na zwrot części wydanych pieniędzy.

  1. Regularne odkładnie

Kiedy spełnisz już trzy powyższe punkty, możesz już spokojnie zabrać się za co miesięczne odkładanie wyznaczonej kwoty. Załóż w swoim banku konto oszczędnościowe i ustaw zlecenie stałe, np. 10% swojej pensji. W ten sposób nigdy nie zapomnisz o odłożeniu oszczędności, a pieniędzy których się nie widzi trudniej wydać na niepotrzebne zakupy. A może dzięki temu już pod koniec roku uzbiera się ładna sumka na realizację kolejnego postanowienia noworocznego.

Polecamy ofertę konta w banku BGŻ PNB Paribas. Za założenie takiego konta otrzymujesz od nas 50 zł.

SPRAWDŹ OFERTĘ